Anasayfa » Haber » Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Nedeniyle Tören Düzenlendi

Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Nedeniyle Tören Düzenlendi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Trabzon’da bir dizi tören düzenlendi. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktılar.

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma törenine, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Erdem Canpolat, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Baro Başkanı Sibel Suiçmez,  il protokol mensupları siyasi parti temsilcileri katıldı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Çelenk sunma töreninde Atatürk Anıtı’na sırasıyla Trabzon Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi adına çelenk bırakıldı. Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından sona erdi.

ŞEHİTLERİN KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKILDI

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Sülüklü Mezarlığı’ndaki şehitlikte anma töreni düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından saygı atışının yapıldığı törende, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve protokol mensupları şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktılar.

ZORLUOĞLU: MİNNETLE ANIYORUZ

Şehit yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı törende, duygusal anlar yaşandı. Şehit yakınları ile sohbet eden Başkan Zorluoğlu, “Vatan uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE ZAFERİ İLE İLGİLİ ŞİİRLER OKUNDU

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde de 18 Mart Şehitleri Anma Töreni düzenlendi. Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Karaca, törende günün anlam ve önemini anlatan açılış konuşması gerçekleştirdi. Karaca’nın duygu dolu konuşmasının ardından Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler okundu, video gösterisi izlendi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLDİ

Törende Çanakkale Zaferi dolayısıyla düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birincilere Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, ikincilere Garnizon Komutan Vekili Albay Erdem Canpolat, üçüncülere ise Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ödül takdim etti.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...