enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Büyükşehir Trabzon’u Çiçeklerle Donatıyor

20.10.2022
A+
A-

thi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yürüttüğü çiçek dikim ve ağaçlandırma çalışmalarıyla şehri güzelleştirmeye devam ediyor. Trabzon’u rengârenk bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kenti çiçeklerle donatıyor.

Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Trabzon, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarıyla da fark yaratıyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından şehir genelinde yürütülen çalışmalarla, Ortahisar ve diğer ilçelerde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait kavşaklar, refüjler, parklar ve çocuk oyun alanları çeşitli türdeki çiçeklerle süsleniyor. Ortahisar, Akçaabat, Çarşıbaşı, Sürmene, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde çocuk oyun grubu yapım ve onarım çalışması da yürüten ekipler, şehrin birçok noktasında bakım, onarım, budama ve ilaçlama işlemlerine de devam ediyor.

ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE DEVAM EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak peyzaj ve yeşil alan çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte şehrin renklerini kaybetmemesi için 210 bin adet mevsimlik çiçek (Kasımpatı, menekşe, süs lahanası vb.) dikimi gerçekleştirilmiş olup, 1 milyon 227 bin 84 adet soğanlı bitki (Lale, sümbül, nergis vb.) ve 2 bin 522 adet gül dikilmesi planlanmaktadır. Öte yandan şehrin muhtelif noktalarında bakım, onarım, budama ve ilaçlama çalışmaları yapılırken; Ortahisar, Akçaabat, Çarşıbaşı, Sürmene, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde de çocuk oyun grubu yapım ve onarım çalışması yürütülmektedir. Trabzon’umuzu güzelleştirmek adına yaptığımız programlı dikim çalışmalarımız, mevsimine özgü yazlık ve kışlık çiçeklerle yıl boyunca devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır