Anasayfa » Aktüalite » BORSA PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ

BORSA PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü,“ Afetlere Hazır Bir Türkiye İçin Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği” projesinde Trabzon Ticaret Borsası personeline eğitim verdi. TTB Meclis Toplantı Salonu’nda Arama-Kurtarma Teknisyenleri Mustafa Türker ve Mustafa Çoban tarafından verilen eğitime tüm borsa personeli katıldı.

borsa_personeline_afet_bilinci_egitimi_verildi_1 (Copy)

Proje başta deprem olmak üzere, ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afetlerin öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların halkımıza ve öğrencilere kazandırılmasında rol alacak personeli ‘Temel Afet Bilinci Eğitmeni’ olarak yetiştirmeyi amaç ediniyor.

Eğitimde afetlerle mücadelede temel bilgi ve kavramların yanı sıra; afet bilinci kültürü, yaşam çevresindeki riskler, zorunlu deprem sigortası, yapısal olmayan risklerin önlenmesi, afetlerin ilk 72 saati için hazırlığı, aile afet planı, Doğru davranış şekilleri, afetler sonrası ilk saatler ve temel ihtiyaçlar, basit arama kurtarma teknikleri ve yangın bilgisi gibi konular üzerinde duruldu.

Eğitmenlerden Mustafa Türker, bu eğitimler sayesinde insanların daha fazla duyarlı olduğunu ve afetlere karşı aile içerisinde geniş bir bilinçlenmenin oluştuğunu söyledi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Moloz’un Çehresi Değişecek

Pdf OluşturYazdırthi – Moloz mevkisinde inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ...

Büyükşehir Her Alanda Teyakkuzda

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına her alanda devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadelede ...

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘19 Mayıs’ Mesajı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve ...

Trabzon’un Projeleri Masaya Yatırıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’da yapımı devam eden ve yapılması ...