Anasayfa » Aktüalite » BORSA PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ

BORSA PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü,“ Afetlere Hazır Bir Türkiye İçin Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği” projesinde Trabzon Ticaret Borsası personeline eğitim verdi. TTB Meclis Toplantı Salonu’nda Arama-Kurtarma Teknisyenleri Mustafa Türker ve Mustafa Çoban tarafından verilen eğitime tüm borsa personeli katıldı.

borsa_personeline_afet_bilinci_egitimi_verildi_1 (Copy)

Proje başta deprem olmak üzere, ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afetlerin öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların halkımıza ve öğrencilere kazandırılmasında rol alacak personeli ‘Temel Afet Bilinci Eğitmeni’ olarak yetiştirmeyi amaç ediniyor.

Eğitimde afetlerle mücadelede temel bilgi ve kavramların yanı sıra; afet bilinci kültürü, yaşam çevresindeki riskler, zorunlu deprem sigortası, yapısal olmayan risklerin önlenmesi, afetlerin ilk 72 saati için hazırlığı, aile afet planı, Doğru davranış şekilleri, afetler sonrası ilk saatler ve temel ihtiyaçlar, basit arama kurtarma teknikleri ve yangın bilgisi gibi konular üzerinde duruldu.

Eğitmenlerden Mustafa Türker, bu eğitimler sayesinde insanların daha fazla duyarlı olduğunu ve afetlere karşı aile içerisinde geniş bir bilinçlenmenin oluştuğunu söyledi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...