enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bizler Büyük Bir Aileyiz, Gücümüz Ve Temelimiz Sevgiye Dayanıyor

06.04.2017
A+
A-

thi – Otizm Farkındalık Ayı dolayısıyla Vilayetler Hizmet Birliği Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz,Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Yomra Kaymakamı Hasan Balcı, İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Gönül Elçileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Otizm Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen programda otizm hakkında bilgilendirme sunumları yapılırken aynı zamanda öğrenim dışına çıkan öğrenciler için halk eğitim müdürlüğüyle ortaklaşa düzenlenen kursta otizmli çocuklarımızın yapmış oldukları ürünlerin sergilendiği serginin açılışı da gerçekleştirildi. Açılışın ardından Şengül Yavuz ve diğer misafirler sergiyi gezerek, ürünleri yakından incelediler. Özel çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmede yardımcı olan eğitimcilerine ve aileleri ne teşekkür ettiler.

Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Yomra Kaşüstü’nde yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim gördüğü okuldaki sınıfları gezen Şengül Yavuz, , burada eğitim gören öğrencilerin etkinliklerini izleyip, öğretmenlerinden bilgi aldı.

Okul yemekhanesinde gönül elçileri, çocuklarımız ve velilerle birlikte “ Biz Bir Aileyiz Gücümüz ve Temelimiz Sevgiye Dayanıyor” yazılı pastayı kesen Bayan Yavuz,  , çocuklarımızla yakından ilgilenip, aileleriyle uzun süre sohbet etti.

Gönül elçileri olarak büyük bir aile olunduğunu söyleyen Şengül Yavuz, “ Unutmayın ki bizler büyük bir aileyiz gücümüz ve temelimiz sevgiye dayanıyor. Özel gereksinime sahip olan çocuklarımızın sosyal hayata uyumu ve ihtiyaçları noktasında her zaman onların yanlarında olacağız” dedi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır