Anasayfa » Haber » Birleşik Krallık pazarı, su ürünleri sektör temsilcilerine tanıtıldı

Birleşik Krallık pazarı, su ürünleri sektör temsilcilerine tanıtıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Son yıllarda ihracatı artan Doğu Karadeniz su ürünlerinin Birleşik Krallık pazarına da girebilmesi için sektör temsilcilerine yönelik çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

“Doğu Karadeniz Su ürünleri Birleşik Krallık Pazarında” konulu toplantı Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Avrupa İşletmeler Ağı ve IBDC London işbirliğiyle düzenlendi. Toplantının açılışında konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Bölgesel ürünlerimizin dış pazarlara açılması konusunda yaptığımız çalışmalar kapsamında Birleşik Krallık İş Geliştirme Merkezi bir protokol imzalamıştık. Bu protokol kapsamında üyelerimizi Birleşik Krallık üzerinden dünyaya açmalı amaçlıyoruz. Birleşik Krallık su ürünleri pazarına nasıl girebiliriz konusunu araştırdık. Avrupa İşletmeler Ağı her zaman üyelerimizin hizmetinde. Üyelerimizin dünya ile ticari ilişkilerini ve yatırım işbirliklerini geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Çevrimiçi toplantıda daha sonra Birleşik Krallık İş Geliştirme Merkezi TTSO İşbirliği Temsilcisi Bawer Alyakut, İngiltere pazarına giriş fırsatları ve engeller konulu sunum gerçekleştirdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...