Anasayfa » sonbeşhaber » Başkan Zorluoğlu Yelken Yarışlarının Startını Verdi

Başkan Zorluoğlu Yelken Yarışlarının Startını Verdi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında düzenlenen yelken yarışlarının startını, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu verdi. Kıyı Emniyeti’ne ait gemi ile denize açılan Başkan Zorluoğlu, yarışmacılara başarılar dileyerek yarışı başlattı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Beşikdüzü Yelken Kulübü sporcuları da destek verdi. Faroz Limanı’nda düzenlenen yelken yarışları öncesi açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “Bu sene Trabzon’umuzun kurtuluş yıl dönümü etkinliklerini farklı bir anlayışla hazırlıyoruz. Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunu inşallah bu yıl gerek sportif anlamda gerekse sosyal ve kültürel anlamda çok daha zengin programlarla bir hafta boyunca sürecek etkinliklerle kutlayacağız. Bu çerçevede sportif aktiviteler arasında yelken sporumuz da var. Bugün yelken yarışlarını gerçekleştiriyoruz. Yelkenin yanında birçok branşta da müsabakalar yapılıyor” dedi.

GÜZEL BİR HAFTA YAŞATMAK İSTİYORUZ

40 Uluslararası Yarı Maratonu ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Bu sene Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ve Halk Koşusu Maratonumuzun 40. yıl dönümü. 40 yıl önce başlayan yarı maratonu, bu sene inşallah daha güçlü şekilde ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir katılımla gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili güzel teşvik ve ödüllerimiz var. Ulusal düzeyde de canlı yayın gerçekleşecek. Bu da maratonumuzu daha görünür hale getirecek. Maratonumuzu önümüzdeki yıllarda daha da zenginleştirerek adından söz ettiren bir hale getireceğiz. Ayrıca konser organizasyonları düzenliyoruz. 24 Şubat’ta Haluk Levent Trabzonlular ile buluşacak. Halkımıza, çocuklarımıza ve gençlerimize güzel bir hafta yaşatmak istiyoruz. Katılan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SU SPORLARINI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Trabzon’un deniz şehri olmasına rağmen su sporlarının çok da yaygın olmadığını gördüğünü belirten Başkan Zorluoğlu “Bu durumdan çok da memnun değilim. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı olarak bu işin üzerine eğileceğiz. Amacımız Trabzon’a su sporları merkezi kazandırmak. Bu merkezi de dolgu alanlarımızın üzerine yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun start vermesinin ardından başlayan yelken yarışlarında dereceye giren sporculara cumartesi günü düzenlenecek programla ödülleri verilecek. Yarışlarda dereceye giren sporcular şu isimlerden oluştu:

Laser Kızlar:

1.Asya Zengin

2.İpek Aydın

3.Asya Demirci

Laser Erkekler:

1.Emre Sefa Dilli

2.Sertaç Alp Dilli

3.Enes Töre

Optimist Kızlar:

1.Nurbanu Dilli

2.Aleyna Bensu Çolak

3.Rabia Öncü

Optimist Erkek:

1.Hasan Ali Sağlam

2.Arda Bülbül

3.Bedirhan Usta

Optimist Küçük Kızlar:

  1. Zeynep Sevim Kayış

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Bu Enerji Bizde Var, Sen Lütfen Evde Kal

Pdf OluşturYazdırthi – Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde yaklaşık 1,4 milyon aboneye kesintisiz ...

Koronavirüsten korunmada etkili

Pdf OluşturYazdırthi – Oksijenden sonra en önemli hayat kaynağımız olan su, vücudumuz için büyük önem ...

Büyükşehir’de Koronavirüs Mesaisi Hız Kesmiyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Teyakkuz ...

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘Hayde Eve’ Çağrısı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüse karşı her alanda önlem almaya devam ediyor. Koronavirüs ...

Çanakkale Zaferi eşsiz bir vatan savunmasıdır

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 18 Mart ...