enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu Koşuldu

21.02.2021
A+
A-

thi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu. Yarı maraton, bu yıl koronavirüsle mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına ithaf edildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, bu yıl ‘Umuda Koş’ sloganı ile koronavirüsle mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanları için koşuldu. Yarışlar kapsamında ilk olarak Hızırbey Mahallesi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) önünden halk koşusu başladı. Ardından 10 km ve 21 km Yarı Maraton koşusu ile Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi.

41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun startını Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar birlikte verdi. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Sırma, Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve organizasyon yetkilileri de katılımcılar arasındaydı.

41. YILIMIZ NAZAR BONCUĞU GİBİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu öncesi yaptığı açıklamada “Bu güzel organizasyon için Trabzon’da sporcularımızla bir aradayız. Bugün hem Trabzon’dan hem ülkemizin çeşitli bölgelerinden hem de çok çeşitli dünya ülkelerinden çok kıymetli sporcularımız var. Trabzon Yarı Maratonu çok uzun zamandan beri süregelen ve hiçbir zaman kesintiye uğramamış bir yarı maraton. Bu sene 41.’sini düzenliyoruz. Pandemi şartlarına ve kurallarına uygun olarak bu sene de kesintiye uğratmadık. Çok da güzel, katılımı gayet iyi, coşkulu bir organizasyon başlangıcı yaptık. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum. Ve 41. yılımız adeta nazar boncuğu gibi. İnşallah nice 41 yıllarda Trabzon’da bu maraton geleneksel şekilde sürdürülür” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İTHAF ETTİK
Başkan Zorluoğlu, “Bu seneyi bize göre biraz daha kıymetli kılan ise maratonumuzu sağlık çalışanlarımıza ithaf etmemiz oldu. Bu süreçte cansiparane görev yapan ve birçok şehit verdiğimiz sağlık camiamızın bu özverisinin bu maratonla da gündeme getirilmesini ve bir anlamda da tekrar tescillenmesini arzu ettik. Bütün sağlık çalışanlarımıza gayretlerinden ve fedakarca çalışmalarından dolayı bir kere daha yürekten teşekkür ediyorum. Başta sağlık çalışanı şehitlerimiz olmak üzere pandemi sürecinde vefat eden tüm vatandaşlarımızı da rahmetle yad ediyorum. İnşallah çok daha güzel zamanlarda Trabzon’da çok daha normal şartlar altında bu maratonu birlikte yapmayı ümit ediyoruz” diye konuştu.

USTAOĞLU: 41 KERE MAŞALLAH
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise “Ülkemizin ve dünyanın farklı coğrafyalarından ilimizde misafir ettiğimiz çok değerli sporcularımıza başarılar diliyorum. Bu yıl 41.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Trabzon Yarı Maratonumuza 41 kere maşallah dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun açıklamalarının ardından 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

YARI MARATONDA DERECEYE GİREN İSİMLER VE KATEGORİLERİ ŞU ŞEKİLDE:

Türkiye Maraton Şampiyonası Genel Sıralaması Kadınlar:
1-Meryem ERDOĞAN
2-Fadime Suna ÇELİK
3-Tubay ERDAL

Türkiye Maraton Şampiyonası Genel Sıralaması Erkekler:
1-Ömer ALKANOĞLU
2-Üzeyir SÖYLEMEZ
3-William Rutto CHEHOİ

Türkiye Maraton Şampiyonası Türk Sporcular Sıralaması Kadınlar:
1-Meryem ERDOĞAN
2-Fadime Suna ÇELİK
3-Tubay ERDAL

Türkiye Maraton Şampiyonası Türk Sporcular Sıralaması Erkekler:
1-Ömer ALKANOĞLU
2-Üzeyir SÖYLEMEZ
3-Yavuz AĞRALİ

41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu Genel Sıralaması Kadınlar:
1-Stello Depkosqei RUTTO
2-Daisy Jeptoo KİMELİ
3-Fatma DEMİR
4-Yayla KILIÇ
5-Bahar ATALAY

41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu Genel Sıralaması Erkekler:
1-Roncer Kıpkarır KONGA
2-Sezgin ATAÇ
3-Getaya GELAN
4-Fetene Alemu REGASA
5-Halil YAŞIN

AKUT Trabzon Ekibi, Yarı Maratona katıldı

AKUT, TRABZON – AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon Ekibi gönüllüleri, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun Halk Koşusu bölümüne katılım sağladı.

AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu, “AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin 25’inci yılını kutluyoruz. 25. yıl etkinlikleri kapsamında 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun Halk Koşusu bölümüne de gönüllülerimizle katıldık. AKUT Trabzon Ekibi olarak da 17 yıldır kentimize, bölgemize ve ülkemize hizmet ediyoruz. Her zaman şehrimizin ve ülkemizin emrinde ve yanındayız. Arama – kurtarma ve eğitim çalışmalarının yanı sıra sosyal etkinliklerle de vatandaşlarımızla bir arada olmaya gayret gösteriyoruz. Bu tür etkinliklerde de her zaman şehrimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır