Anasayfa » Aktüalite » 3’üncü Tarım Şurası’na Hazırlık

3’üncü Tarım Şurası’na Hazırlık

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek olan 3.Tarım Şurası’na hazırlık amacıyla Trabzon’da tarımsal faaliyetlerin güçlü ve zayıf yönlerinin ele alındığı toplantı yapıldı.

Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantı Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali İslâm başkanlığında, Trabzon Ticaret Borsası salonunda yapıldı.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Meclis Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk ile tarım sektöründeki resmi kuruluş ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda, yörenin ana geçim kaynağı olan fındığın dışındaki ürün çeşitlendirmeleri üzerinde duruldu.

Prof. Dr. İslâm, 3. Tarım Şurası’nın alt yapı çalışması olarak kabul edilen toplantıda, tarımsal faaliyetlerin mevcut durumu ile güçlü ve zayıf yönlerinin ele alınarak, katılımcıların öncelikle önerilerinin değerlendirileceğini söyledi.

Toplantıya katılanlar, bitkisel ve hayvansal gıdaların yanı sıra su ürünlerinin de bölgenin ekonomik kalkınmasında etkili olabileceği fikri üzerine yoğunlaşırken, fındığı ana ürün sayarak çeşitlendirme imkanları üzerinde durulmasını talep ettiler.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

MEGİP kapsamında 4 firmanın 140 kişilik eleman ihtiyacı karşılanacak

Pdf OluşturYazdırthi – İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye ...

Trabzon’da 7 bin fındık fidanı tek gövdeli dikildi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında ...

Trabzon’da Tema Park kurulması için Çalışma Grubu oluşturuldu

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) şehirde turizmin çeşitlendirilmesi ve yeni bir ...

Huzur Hakları Mehmetçik Vakfı’na Bağışlandı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ...

TTSO, işadamlarının dünyaya açılması için çalışmalarını sürdürüyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) İngiltere ve dünyanın başka ülkelerinde dış ...